Krakowski Kwartet Puzonowy

krakowskikwartetpuzonowy

Rozpoczął swoją działalność w 2003r. i od razu zyskał sobie bardzo dobre opinie w oczach krytyków jak i melomanów. Czterech świetnie grających puzonistów czasem podpartych perkusją daje oszałamiające rezultaty brzmieniowe jak i nie wypowiedziane efekty akustyczne.

W repertuarze kwartetu znajduje się muzyka niemal wszystkich epok i stylów. Począwszy od renesansu aż do wspaniałych współczesnych brzemień XX wiecznych kompozytorów takich jak Serocki czy Bozza. Prócz muzyki klasycznej Kwartet częstowykonuje także znane i oklaskiwane przez publiczność utwory muzyki pop takie jak: “Wave” czy “Slicki Slide Swing”, które to wykonywane są z towarzyszeniem perkusji. Doskonały kontakt z publicznością oraz świetnie dobrany repertuar do każdego koncertu oddzielnie daje radość ze słuchania nas.
Zespół koncertuje i jest zapraszany na najważniejsze Festiwale Organowe w Polsce i Niemczech. Bierze także czynny udział w życiu muzycznym Krakowa i Polski dając koncerty tak muzyki klasycznej jak i rozrywkowej.

 

Paweł Cieślak - puzon, puzon altowy
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie ad. Zdzisława Stolarczyka. Edukacje muzyczną rozpoczął przed 10 laty. Ma na swoim koncie wiele znamienitych występów na konkursach w Polsce i za granicą m.in. laureat Festiwalu Puzonowego w 2000r. w Warszawie. Od 2004 roku jest pierwszym puzonistom Filharmonii Krakowskiej

Grzegorz Pytlik - puzon, puzon altowy
Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie Andrzeja Czechowskiego.
Po odbytym stypendium w Amsterdami powrócił do Polski i na stałe związał się z Operą Śląską gdzie jest pierwszym puzonistom. W swoim dorobku artystycznym

Sebastian Wieczorek - puzon
Absolwent Wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Katowickiej Akademii Muzycznej na wydziale jazzu.Obecnie czynny muzyk i nauczyciel puzonu. Współpracował z takimi sławami poskiej sceny jazzowej jak Ewa Bem czy Grzegorz Nagórski. W swoim dorobku koncertowym posiada znamienite osiągnięcia tak w muzyce klasycznej jak i rozrywkowej.

Bogdan Piznal - puzon basowy
Absolwent Krakowskiej Akademii Muzycznej. Na stałe związany jest z Operą Krakowską.
W swej pracy artystycznej na stałe współpracuje z Capellą Cracoviensis i Filharmonią Krakowską gdzie brał udział w wielu tourne koncertowych w Europie i na świecie.

[huge_it_gallery id="2"]

C. Gussago - Sonata na 4 puzony i organy

Thomas Morley - Now Is The Month Of Maying

J. Larsen - Fanfara