Nad nami orzeł biały

nad nami orzel bialyNad nami orzeł biały, to projekt który został zrealizowany przez uczniów i nauczycieli Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ignacego Jana Paderewskiego w Krakowie z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przy współpracy z Krakowskim Odziałem IPN, oraz Stowarzyszenia "Menuet G-dur" i Krakowskiej Fundacji Sztuki.
Jest to zbiór popularnych pieśni i piosenek patriotycznych oraz utworów współczesnych, skomponowanych i zaaranżowanych przez uczniów, nauczycieli i sympatyków naszej szkoły. Na szczególną uwagę zasługują teksty: Szary strój, Płomienny anioł z Podola, Wielki człowiek oraz Ojczyzna. Zostały one napisane przez uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie pieśni patriotycznych, w konkursie na piosenkę o patronie szkoły oraz z potrzeby serca. W nagraniu wzięli udział: szkolny chór kameralny, Chór Komendy Wojewódzkiej Policji z Białegostoku pod kierownictwem Wioletty Miłkowskiej, soliści, uczniowie instrumentaliści, nauczyciele i zaproszeni goście. Niektóre zespoły powstały specjalnie na okoliczność nagrania płyty.

27 października 2018 w godzinach 17.00 - 18.00 na antenie Radio Kraków transmisja na żywo z koncertu promującego projekt.

Więcej: http://www.szkolapaderewski.krakow.pl/2-uncategorised/355-nad-nami-orzel-bialy